پنجشنبه, ۳۰ فروردین ۱۳۹۷

جهت سفارش آگهی در نشریه یا سفارش طراحی سایت با شماره تلفن 88692163 - 88692125 تماس حاصل فرمایید.

خانه

تماس با ما

تعرفه

روانشناسی و خلاقیت

نقاشی ، شعر و قصه

سلامت و تغذیه

کتاب های دارای شخصیت های انسانی برای کودکان آموزنده تر هستند

اغلب قهرمانان کتاب های داستان کودکان، حیواناتی هستند که برخی ویژگی های انسان را دارند، اما یک تحقیق جدید نشان می دهد که برای کمک به کودکان در فراگیری اصول اخلاقی، لازم است کتاب هایی انتخاب شود که نقش اصلی آنها را انسان ها و نه حیوانات داشته باشند.
به خبرگزاری یونایتدپرس، محققان کانادایی در تحقیق روی کودکان چهار تا شش ساله متوجه شدند که بعد از خوانده شدن کتاب داستان با شخصیت های انسانی، این کودکان هم سن و سالان خود را بیش از قبل در بازی ها مشارکت دادند.
دکتر 'پاتریشیا گانه' استادیار تکامل اولیه شناختی در دانشگاه تورنتو در یک بیانیه خبری گفت: بسیاری از افراد معتقدند که کودکان داستان هایی را که در انها حیوانات مشابه انسان نقش آفرینی کنند، جذاب و قابل درک می یابند اما نتایج تحقیق ما نشان می دهد که این گونه نیست. به طور کلی، زمانی که داستان یک شخصیت انسانی را به نمایش می گذارد، کودکان بیشتر احتمال دارد که به پیام اخلاقی آن عمل کنند.
در این مطالعه، محققان داستان هایی را در مورد تقسیم و مشارکت در استفاده از داشته ها برای گروهی از کودکان کم سن و سال خواندند. برای برخی از این کودکان کتاب هایی با شخصیت های انسانی خوانده شد و سایر کودکان به داستان هایی با نقش آفرینی حیوانات گوش دادند. پس از آن از کودکان پرسش هایی درباره داستانی که برای آنها خوانده شده بود، پرسیده و به آنها گفته شد که می توانند همچون شخصیت های داستان، آنها نیز برچسب هایشان را با دیگر کودکان تقسیم کنند.
با وجود آن که طرز سخن گفتن و لباس پوشیدن شخصیت های حیوانی کتاب ها همانند انسان ها بود، اما کودکان آنها را کاملا به صورت انسان تصور و تجسم نمی کردند و در پاسخ به پرسش ها گفتند که حیوانات فاقد خصیصه های انسانی هستند.
محققان یافته های تحقیق خود را در مقاله جدیدی در مجله Developmental Science منتشر کردند.


 منبع : ایرنا

کتاب های دارای شخصیت های انسانی برای کودکان آموزنده تر هستند

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای نشریه همسایه سبز محفوظ می باشد . 96-1394    نوسعه و طراحی راشل وب