پنجشنبه, ۳۰ فروردین ۱۳۹۷

جهت سفارش آگهی در نشریه یا سفارش طراحی سایت با شماره تلفن 88692163 - 88692125 تماس حاصل فرمایید.

خانه

تماس با ما

موسیقی،مقاله و شعر

اخبار فرهنگی و هنری

سینما ، تئاتر و تلویزیون

دنیای هنرمندان

«چهارفصل» در تماشاخانه انتظامی به صحنه می رود

تماشاخانه انتظامی میزبان نمایش «چهارفصل» می شود و دو پروژه ایران و لهستان در اصفهان اجرا خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی نمایش، «چهارفصل» اثر آرنولد وسکر از روز سه شنبه هفتم آذر ماه با کارگردانی فرانک ترابی در تماشاخانه انتظامی خانه هنرمندان به صحنه می‌رود و تبسم هاشمی و جمشید صفری در این نمایش ایفای نقش می کنند.
این نمایشنامه در چهار پرده زمستان، بهار، تابستان و پاییز به نگارش در آمده و به زندگی زوجی می پردازد که برای یکسال می خواهند زندگیشان را در کلبه ای دور از دسترس با یکدیگر تجربه کنند آنها برای به دست آوردن لحظات ناب زندگی تلاش می کنند، اما تاثیر فصل ها و گیر افتادن آنها در قلاب گذشته مایوسشان می سازد اما به تلاش خود برای پیدا کردن نقطه های عطف زندگی ادامه می دهند و در این راستا با خلق لحظاتی نو و زیبا و عاشقانه سعی در بازسازی رابطه خود دارند.

** دو پروژه مشترک نمایشی ایران و لهستان در اصفهان به صحنه می‌رود
پرفورمنس «ما می بخشیم اما فراموش نمی کنیم...» و نمایش «اصفهان، شهر بچه‌های لهستان» نوشته محمد چرمشیر و با طراحی رکسانا مهر افزون اول و دوم آذر ماه در موزه هنرهای معاصر و تالار هنر اصفهان به صحنه می‌رود.
پرفرمنس «ما می‌بخشیم اما فراموش نمی‌کنیم...» بخشی از پروژه آموزشی‌ است که توسط باشگاه نوجوانان «لَدِر تیم» آماده‌سازی شده که در لهستان به اجرا درآمد.
در هنگام آماده‌سازی نسخه‌ ایرانی، ایده‌ جدیدی با الهام از جمله‌ «نلسون ماندلا»، « ما می‌بخشیم اما فراموش نمی‌کنیم ...» به اجرا افزوده شد.
در این بخش شرکت‌کنندگان کارگاه‌ها، داستان‌ها و مونولوگ‌های کوتاهی که نشان‌دهنده‌ نگاه معاصرشان به رویدادهای گذشته از دو منظر؛ پناهندگان لهستانی و از دید مردم اصفهان در برخورد با مهاجران لهستانی‌ها به هنگام جنگ بود را به نگارش درآوردند. داستان‌ها و مونولوگ‌ها برگرفته از رویدادهای واقعی و بر اساس مصاحبه‌ها، عکس‌ها، ویدئوها، کتاب‌های تاریخی و داستان کوتاه‌های تخیلی شکل‌گرفته است.
نمایش «اصفهان، شهر بچه‌های لهستان» به نویسندگی محمد چرمشیر تحت حمایت همکاران ایرانی و لهستانی از جمله سفارت لهستان در تهران، موسسه‌ی آدام میسکیه‌ویچ، PGNiG شرکت دولتی نفت و گاز لهستان، موسسه‌ گروتوفسکی، کمپانی تئاتر آفتاب، مرکز هنرهای نمایشی، تئاتر شهر تهران، انجمن هنرهای نمایشی ایران، موزه‌ی هنرهای معاصر اصفهان، تالار هنر اصفهان، سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان و بنیاد گندم (مرکز گفت‌وگوی بینافرهنگی) به اجرا درمی‌آید.
آنا آندرس، فرزند ولادیسلاو آندرس مهمان ویژه‌ی اجرای نمایش «اصفهان شهر بچه‌های لهستان» خواهد بود.
ارتش آندرس نام غیررسمی نیروهای ارتش لهستان در جبهه‌ی شرقی در سال‌های 1941 تا 1942 بود، که به خاطر نام فرمانده‌ی این ارتش ولادیسلاو آندرس به این نام خوانده می‌شد. نمایش درباره‌ی مهاجرین لهستانی است که در زمان جنگ جهانی دوم به ایران آمدند. این گروه از پناه‌جویان به کمک سازمانی به نام ارتش آندرس به شهرهای مختلف ایران اعزام شدند.


منبع: ایرنا

 

«چهارفصل» در تماشاخانه انتظامی به صحنه می رود

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای نشریه همسایه سبز محفوظ می باشد . 96-1394    نوسعه و طراحی راشل وب