پنجشنبه, ۳۰ فروردین ۱۳۹۷

جهت سفارش آگهی در نشریه یا سفارش طراحی سایت با شماره تلفن 88692163 - 88692125 تماس حاصل فرمایید.

خانه

تازه های علم و تکنولوژی

حوادث

اقتصادی

اجتماعی

سیاسی

پوتین و اسد درباره روند سیاسی و اوضاع سوریه در سوچی با یکدیگر مذاکره کردند

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در دیدار با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در شهر سوچی روسیه، پیروزی بر تروریست های بین المللی را به وی گفت و طرفین درباره روند حل و فصل سیاسی و دراز مدت اوضاع سوریه با یکدیگر مذاکره کردند.
دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد، رئیس جمهوری روسیه روز سه شنبه در ابتدای این دیدار سران و مقام های ارشد وزارت دفاع و ستاد کل نیروهای مسلح روسیه را به بشار اسد معرفی کرد.و گفت: تبریک می گویم که مردم سوریه از آزمون بسیار سختی عبور کرده و به تدریج به قلع و قمع کامل نهایی و گریزناپذیر تروریست ها نزدیک می شوند.
پوتین با اشاره به اجلاس سران ایران، روسیه و ترکیه که قرار است فردا چهارشنبه در سوچی برگزار شود، آن را دیداری مهم خواند و افزود: توافق کردیم با شما هم در دیدار دوجانبه رایزنی می کنیم. موضوع اصلی روند حل و فصل سیاسی و درازمدت اوضاع سوریه پس از سرکوبی نهایی تروریست ها است.
پوتین ادامه داد:علاوه بر شرکای یاد شده (ایران و ترکیه) با کشورهای دیگر شامل آمریکا، عراق، مصر، عربستان سعودی و اردن فعالانه همکاری می کنیم. با این شرکا در تماس دائم هستیم.
رئیس جمهوری روسیه گفت: در این دیدار می خواهم در باره اصول سازماندهی روند حل و فصل سیاسی مسائل سوریه و برگزاری کنگره گفت و گوهای ملی سوریه که از طرف شما حمایت شده، گفت و گو کنم. می خواهم ارزیابی شما را از سیر اوضاع و روند حل و فصل سیاسی که باید تحت نظارت سازمان ملل تحقق یابد، بشنوم.
وی افزود: امیدواریم سازمان ملل در این روند و مراحل پایانی مشارکت فعال داشته باشد.
بشار اسد رئیس جمهوری سوریه نیز با بیان اینکه پس از دو سال، از دیدار با شما و در زمانی که روسیه تازه عملیات نظامی و بسیار موفق را در سوریه شروع کرد، خوشحالم.


منبع: ایرنا

 

پوتین و اسد درباره روند سیاسی و اوضاع سوریه در سوچی با یکدیگر مذاکره کردند

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای نشریه همسایه سبز محفوظ می باشد . 96-1394    نوسعه و طراحی راشل وب