پنجشنبه, ۳۰ فروردین ۱۳۹۷

جهت سفارش آگهی در نشریه یا سفارش طراحی سایت با شماره تلفن 88692163 - 88692125 تماس حاصل فرمایید.

خانه

تازه های علم و تکنولوژی

حوادث

اقتصادی

اجتماعی

سیاسی

 تأثیر کیفیت زندگی و ورزش در پیشگیری از پیری ستون فقرات

فلوشیپ ستون فقرات با بیان این که امروزه به دلیل افزایش متوسط طول عمر با پدیده پیری ستون فقرات بیشتر از قبل مواجه هستیم، تاکید کرد: با بهبود کیفیت زندگی و ورزش می توان از پیری ستون فقرات پیشگیری کرد.
به گزارش انجمن جراحان ارتوپدی ایران، دکتر حسن قندهاری اظهار کرد: همچون سپیدی مو، پیری ستون فقرات از جمله مسائلی است که در اثر افزایش سن بروز می کند و برای پیشگیری از این مساله باید به روش زندگی، حفظ راستایی و تقویت ستون فقرات و عضلات با استفاده از ورزش توجه داشت.
فلوشیپ ستون فقرات اضافه کرد: در بررسی علل ایجاد پیری ستون فقرات، نباید از موضوع ژنتیک غافل ماند چراکه برخی به دلیل سابقه خانوادگی دارای کیفیت متفاوتی از دیسک ها هستند.
وی ادامه داد: سن بالا، مشکلات جانبی همچون افزایش فشار خون، دیابت، بیماری‌های قلبی و عروقی، مشکلات استخوانی و عضلانی، ناراستایی ستون فقرات از جمله مشکلاتی است که فرد دچار پیری ستون فقرات با آن مواجه است؛ بنابراین انتخاب بهترین روش درمانی برای این بیماران بسیار ضرورت دارد و برهمین اساس موضوع پیری ستون فقرات در بیست و پنجمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران مطرح خواهد شد.
قندهاری افزود: چگونگی برخورد با بیماران دچار پیری ستون فقرات و تشخیص به موقع و درمان با کیفیت، برای همکاران ارتوپدی، جراحان اعصاب و فیزیوتراپ در کنگره آموزش داده خواهد شد.
قندهاری افزود: چگونگی برخورد با بیماران دچار پیری ستون فقرات و تشخیص به موقع و درمان با کیفیت، محورهای دیگری است که برای همکاران ارتوپدی، جراحان اعصاب و فیزیوتراپ در بیست و پنجمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران آموزش داده خواهد شد.
متخصص ارتوپدی با اشاره به این که ارائه ایده‌های جدید برای بهبود و درمان موثر بیماران از حدود 15 سال پیش مورد توجه قرار گرفته است، بیان داشت: این که چه اقدامی انجام دهیم تا بیمار نیاز مجدد به جراحی نداشته باشد و بهترین جراحی را با کمترین آسیب و عوارض داشته باشیم، بسیار حائز اهمیت است همچنین برخی از بیماران با استفاده از روش های کم تهاجمی می‌توانند از بهترین درمان بهره‌مند شوند که متخصصان باید به این مساله توجه داشته باشند.
بیست و پنجمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران از 29 تا سوم آذرماه در هتل المپیک در حال برگزاری است.


منبع: ایرنا

 

تأثیر کیفیت زندگی و ورزش در پیشگیری از پیری ستون فقرات

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای نشریه همسایه سبز محفوظ می باشد . 96-1394    نوسعه و طراحی راشل وب